Ruilverkaveling Schelde-Leie: impact op verzamelaanvraag
Binnen de ruilverkaveling Schelde-Leie (grondgebied Gent, Deinze, Sint-Martens-Latem, Nazareth-De Pinte) moeten alle landbouwers vanaf 25 december 2025 gebruik maken van hun nieuwe percelen.
Belangrijk! Bij het intekenen van de nieuwe percelen in de verzamelaanvraag 2026 moet worden gekozen voor ‘overnemen’ en niet voor ‘intekenen’. Op die manier worden de nieuwe grenzen zichtbaar in een andere kleur (blauw) en kan men de nieuwe percelen overnemen.
In de ruilverkavelingszone maken deze nieuwe percelen deel uit van de ‘overnemenlaag’ van de verzamelaanvraag. In deze ‘overnemenlaag’ worden de percelen van 2025 niet getoond. Een landbouwer kan via de knop ‘overnemen’ de ‘nieuwe’ percelen aangeven in de verzamelaanvraag. Het gaat om een blok van percelen (zie afbeelding) zodat er meestal nog moet gesplitst worden om de verschillende teelten die op een blok aanwezig zijn, aan te geven.
Daarnaast mag de landbouwer niet vergeten zijn ‘oude’ niet meer in gebruik zijnde percelen te schrappen.
De inrichtingswerken (bv het dempen van grachten, bomenrijen herplaatsen, …..) van de nieuwe percelen zijn nog niet gestart waardoor het nieuwe perceel mogelijks nog niet volledig kan gebruikt worden. Zolang deze inrichtingswerken niet zijn afgelopen, moeten de niet-subsidiabele elementen uit de nieuwe percelen getekend worden.
Sinds kort is het mogelijk om in de verzamelaanvraag de nieuwe percelen zichtbaar te maken via de laag ‘Andere’ – ‘Extra informatie raadplegen 2026’, waarbij de afbakening van de nieuwe percelen in het rood verschijnt. Op die manier wordt de laag ‘ruilverkaveling 2026: Schelde-Leie’ gevisualiseerd.
Meer informatie
Voor specifieke vragen of vragen rond de impact van deze ruilverkaveling op subsidiemaatregelen, verbintenissen en conditionaliteit kan men contact opnemen met het Agentschap Landbouw en Zeevisserij per e-mail naar info@lv.vlaanderen.be of telefonisch op 02 214 48 48.